Teresa Supernak

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”13439″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Przydrożna kapliczka św. Jana Nepomucena”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Teresa Supernak” size=”h2″][vc_column_text]Kapliczka św. Jana Nepomucena znajduje się na terenie ciekawego obiektu przyrodniczego w Skałbani k/Chechła, przy drodze leśnej.

Jest nim źródło nazwane imieniem św. Jana, które wypływa z betonowej ,,cembrowiny”. Woda ze źródła nadaje się bezpośrednio do picia. Obok tego wspaniałego wywierzyska stoi drewniana figura świętego, wśród drzew. Nepomuk występuje w postaci świątka.

To urokliwe miejsce znajduje się w gminie Łazy (powiat zawierciański, województwo śląskie). Stąd blisko na Pustynię Błędowską (około 3,5 km).[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.369261, 19.486725[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.