Michał Wilczewski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”11180″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Tajemnicza kapliczka w głębi lasu”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Michał Wilczewski” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Kapliczka ta przedstawia Matkę Boską Tronującą Królową Sudetów. Matka Boska dostojnie siedzi na tronie, na kamiennym cokole z wyrytymi napisami w języku łacińskim. Dookoła kapliczka otoczona jest drewnianym płotem, a przed nią znajduje się ławka z klęcznikiem oraz sporo innych ławek, na których to, strudzeni wędrówką, turyści mogą odpocząć oraz pomodlić się.

Kapliczka znajduje się w masywie Trójgarbu, niedaleko miejscowości Nowe Bogaczowice. Niedaleko kapliczki biegnie żółty szlak turystyczny, a więc do kapliczki nietrudno trafić. Kapliczkę tą wybudowano w XVIII wieku i postawioną ją w tym miejscu, aby strzegła bezpieczeństwa turystów przemierzających przez lasy masywu Trójgarbu, ale także było to miejsce do modlitwy dla mieszkańców Gostkowa oraz Starych i Nowych Bogaczowic. Przy kaplicy dawniej przebiegał główny szlak łączący Klasztor w Krzeszowie z domem zakonnym w Starych Bogaczowicach.

Aktualnie teren wokół kapliczki zadbany jest przez okolicznych mieszkańców, znajduje się tu sporo dewocjonaliów, a także mnóstwo podgrzewaczy, które to każdy wędrowiec może zapalić, modląc się za swoich bliskich.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.829801, 16.143277[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.