Anna Bąk-Średnicka

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10964″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczki leśne”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Anna Bąk-Średnicka” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Przesyłam jedną z 40 kapliczek w woj. świętokrzyskim w powiecie staszowskim. Zdjęcia kapliczek są opatrzone ich lokalizacją. Wysłana kapliczka znajduje się w okolicach Stefanówka (tak podaje lokalizacja telefoniczna) w woj. świętokrzyskim, jednak bardziej precyzyjnie będzie, jeżeli podam, że znajduje się pomiędzy Staszowem a Rytwianami koło mostka w zupełnie zapomnianej okolicy.

Jest to najstarsza z 40 kapliczek, które zewidencjonowałam podczas wypraw rowerowych po okolicznych lasach. Być może na pierwszy rzut oka nie grzeszy urodą, jednak jest to złudne wrażenie. Każdy szczegół tej kapliczki jest po prostu stary i na swój sposób piękny.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/Vh741qKEF3t[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.