Roman Kocur

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”11795″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka przy drodze na Przegibek”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Roman Kocur” size=”h2″][vc_column_text]Kapliczka przy drodze prowadzącej z Międzybrodzia Bialskiego do Bielska-Białej. Jest zadbana, pielęgnowana i z zauważalnymi zmianami dekoracji co jakiś czas. Brak daty. Prawdopodobnie postawiona została ok. 15 – 20 lat temu.

Kapliczka osadzona jest na podwyższeniu ziemnym, wzmocnionym kamieniami i otoczona murkiem z kamieni. Jest to kapliczka wotywna ( prawdopodobnie w podziękowaniu za cudowne ocalenie z wypadku samochodowego) drewniana, z wyrzeźbioną figura Matki Boskiej z dzieciątkiem na ręku. Za rzeźbą, na ściance tylnej, jest zawieszony portret Ojca Świętego Jana Pawła II. Na posadzce kapliczki, obok rzeźby Matki Boskiej postawiona jest mała figurka MB Fatimskiej. Na zwieńczeniu dachu, z przodu, wykonany jest drewniany krzyż i napis za ściance:

MATKO BOŻA OPIEKUNKO DZIECI MÓDL SIĘ ZA NAMI.

Kapliczka otoczona jest girlandami, ozdobiona kwiatkami a przed nią zamontowana jest mała ławeczka. Brak dróżki. Dojście poprzez łączkę trawiastą pomiędzy szosą a kapliczką. Brak miejsca na zaparkowanie samochodu. Trzeba wybrać pobocze, ale z dala od kapliczki ze względu na ostry zakręt na drodze (serpentyna górska).[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

49º47’46″N, 19º08’34″E[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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” size=”450″][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.