Roman Jagoda

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12512″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż wśród akacji”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Roman Jagoda” size=”h2″][vc_column_text]To była połowa maja i akacje wypuściły swoje pierwsze, delikatne listki. Jeszcze się w pełni nie wykształciły i nie wybarwiły, ale może przez to stworzyły, wraz z gałązkami, spójny obraz z ażurowym krzyżem. Nie sposób było obojętnie przejechać koło tego krzyża, który stoi między wsią Włosnowice a drogą krajową nr. 79.

Na kamiennym postumencie widnieje napis:

BOŻE BŁOGOSŁAW NAM

i data:

1932 r.

Przesłanie krótkie ale jakże wymowne. To prośba o błogosławieństwo dla wszystkich: dla fundatorów krzyża, dla tych,którzy do tej pory zatrzymali się tutaj a i dla tych, którzy kiedykolwiek w przyszłości tu przystaną.

Ten piękny widok znalazłem na południu województwa świętokrzyskiego, na Ponidziu, w powiecie buskim, w gminie Solec-Zdrój.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.373523 N, 20.926831 E[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.