Piotr Ślaski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”13343″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka dzwonniczkowa”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Piotr Ślaski” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Kapliczka dzwonniczkowa, barokowa ustawiona w południowej, wylotowej części wsi Dąbrówka przy drodze do miejscowości Kalisty w gminie Świątki, w historycznej granicy Warmii. Została wybudowana w XVIII w.

Jest ceglana, otynkowana o kształcie okrągłego filaru z licznymi pasami gzymsów o zróżnicowanych profilach.Utrzymana w jasnej tonacji kolorystycznej, typowej dla obiektów barokowych. W prześwicie zawieszone są dzwoneczki,które zwoływały na nabożeństwa, zawiadamiały o czyjejś śmierci czy też ostrzegały o niebezpieczeństwie.

Kapliczka jest jedną z oryginalniejszych tego typu obiektów w regionie, o czym świadczy jej niezwykły wygląd.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

53.916952, 20.197201[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.