Paweł Schreyner

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12251″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Kozich Laskach przy zlewni mleka”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Paweł Schreyner” size=”h2″][vc_column_text]Krzyż znajdujący się w Kozich Laskach usytuowany przy dawnej zlewni mleka, zaadaptowanej obecnie na budynek mieszkalny, stał, według relacji mieszkańców, już przed II wojną światową, tyle, że kilkaset metrów dalej w stronę Wytomyśla.

Zniszczony przez okupantów nie został odrestaurowany zaraz po wojnie. Postawiony na nowo około 1947 roku przetrwał do lat 70. W 1976 roku wymagał odnowienia i został zastąpiony nową konstrukcją z drewna dębowego.

Zimą 2014 roku został złamany w czasie kolizji z samochodem, który wpadł w poślizg, jednak złamał się tylko u podstawy i po skróceniu i wzmocnieniu stalowym mocowaniem stanął na powrót na tym samym miejscu. Przy okazji został otoczony drewnianym płotkiem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

52.359417, 16.167917[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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” size=”450″][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.