Mieczysław Makarewicz

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”11742″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka pod lasem”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Mieczysław Makarewicz” size=”h2″][vc_column_text]Kapliczka słupowa przydrożna umiejscowiona ok 800 m pod lasem na północ od od wsi Stary Gierałtów. Odnowiona przez Towarzystwo Przyjaciół Doliny Białej Ladeckiej Kruszynka w 2011 roku ze środków własnych towarzystwa i prywatnych mieszkańców wsi Stary Gierałtów.

Wg przekazów jest jedną z najstarszych na terenie gminy Stronie Ślaskie bo z ok. 1709 roku. Taki przekaz dali dawni mieszkańcy. Spod kapliczki przepiękna panorama masywu Śnieżnika i ośrodka narciarskiego Czarna Góra.

Po renowacji co rok w maju ks. proboszcz Maciej Oliwa z parafii Nowy Gierałtów odprawia nabożeństwo majowe w plenerze wraz ze skromnym poczęstunkiem uczestników. Co rok kapliczka żyje i służy wiernym mieszkańcom. Przeprowadzamy potrzebną konserwacje kapliczki. Obok kapliczki ławka do kontemplacji i podziwiania widoków.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.317378, 16.928714[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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” size=”450″][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.