Łukasz Domagała

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10919″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Schowana przy drodze”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Łukasz Domagała” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Kiedy wybucha zieleń, trudno zauważyć tę kapliczkę, w której schowała się Maryja. A jednak jest i przyjeżdżają do niej mieszkańcy pobliskiej wsi Sowiny. To dosyć duża wieś położona w powiecie rawickim w gminie Bojanowo. Kapliczka położona jest kilkaset metrów od zabudowań, patrząc w kierunku Ponieca. Nie znajduje się bezpośrednio przy jezdni, lecz jest cofnięta nieco dalej, może 15 metrów od skrajni jezdni, w niewielkim kompleksie leśnym. Ale to pozwala mieszkańcom na spokojną kontemplację z dala od zgiełku.

Grota pokryta jest roślinnością, co dodaje jej uroku. Dookoła ustawiono ławki. Tutaj znajdzie wytchnienie strudzony wędrowiec.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/yGEqpdBb2uw[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.