Łukasz Domagała

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10916″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Maryja w Gierłachowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Łukasz Domagała” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Wiejskie kapliczki są wciąż aktywnymi miejscami kultu. Tak jest również w Gierłachowie, małej wsi położonej w gminie Bojanowo (powiat rawicki). W maju zbierają się przy niej mieszkańcy kultywujący piękny zwyczaj odprawiania nabożeństw majowych.

Gierłachowska kapliczka jest zadbana, mieszkańcy czują odpowiedzialność za swoją Maryję, która jest z nimi tutaj od wielu dziesięcioleci.

Obiekt położony jest w centrum wsi, tuż przy jednej z posesji. Jej główna część wykonana jest z drewna. Przy kapliczce maryjnej zawsze można znaleźć świeże kwiaty, a mieszkańcy przychodzą do niej niczym do swojej matki.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/YKwpWoGaJj92[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.