Kornelia Szczekała

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14118″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka słupowa przy ul. Mikołowskiej”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Kornelia Szczekała” size=”h2″][vc_column_text]Kapliczka słupowa przy ul. Mikołowskiej 216 a. Autor Sczekała Kornelia.

Na prywatnej posesji znajduje się przeniesiona kapliczka z terenu dzisiejszej stacji benzynowej. Kapliczka jest o wysokiej wartości zabytkowej – powstała w XVIII wieku. Jej powstanie może być związane ze znajdujący się niedaleko neobarokowym pałacem który należał do rodziny Hegenscheidtów.

Zbudowana na planie prostokąta murowana i tynkowana na biało z daszkiem dwuspadowym. We wszystkich czterech ścianach znajdują się przeszklone nisze z figurami. W przedniej wnęce figura Chrystusa Dobrego Pasterza, a w pozostałych Matki Boskiej. Kapliczka wkomponowana w piękną zieleń przy słynnej wiślance.

Pamiętam jako dziecko jej poprzednie miejsce. Jej skromność a zarazem elegancja przyciąga wzrok. A słońce nad nią przedstawia artystę..[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.119844, 18.811675[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.