Kornelia Szczekała

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14046″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż Boża Męka w Łaziskach Górnych”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Kornelia Szczekała” size=”h2″][vc_column_text]Krzyż Boża Męka w Łaziskach Górnych przy ul. Cieszyńskiej. Autor Kornelia Sczekała. Krzyż kamienny o podstawie jednoelementowej. Na bocznych gzymsach u stóp krzyża dwie figury. Matka Boża z rękami złożonymi po drugiej stronie św. Jan Ewangielista. obie postacie wpatrzone w górę. Krzyż na podstawie z figurą Chrystusa. W środkowej płycie wyryta inskrypcja:

Wykonało się. Ojcze w ręce twoje oddaię ducha mego.

Fundatorzy Andreas Lucka i Maryana żona jego 1893 Krzyż stoi na skraju nieogrodzonej posesji otoczony ozdobnym płotkiem. Ciekawi niekiedy co fundatorzy mieli na myśli co trapiło i co chcieli przekazać.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.139006, 18.834544[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.