Kornelia Szczekała

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14195″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż kamienny w Gardawicach”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Kornelia Szczekała” size=”h2″][vc_column_text]Krzyż kamienny, Gardawice ul. Chrobrego. Autor Kornelia Sczekała.

Na granicy Mościsk i Gardawic stoi krzyż przydrożny z figurami Matki Bożej św. Jana i św. Franciszka. Rok powstania to 1900 a napis na inskrypcji to:

Boże błogosław
naszą ziemię
Uprasza się o pobożny
Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryja
za fundatorów i za dusze w czyścu
1900.

W niszach figury a figura Chrystusa to odlew w formie płaskorzeźby. Wykonawcą był warsztat K. Pokornego z Katowic napis wyryty na bocznej ścianie. Obiekt otoczony metalowym kutym płotkiem.

W maju odwiedzany podczas Dni Krzyżowych.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.104042, 18.796046[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.