Kornelia Szczekała

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14124″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka Domkowa pw. Matki Boskiej Dobrej Nadziei „][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Kornelia Szczekała” size=”h2″][vc_column_text]Kapliczka Domkowa pw. Matki Boskiej Dobrej Nadziei w Królówce przy ul. Ludwika Pisarka 48. Autor Kornelia Sczekała.

Wzmianka o tej miejscowości pochodzi z 1599 r. Wśród ludności krąży przypowieść jak to wojska króla Sobieskiego zatrzymały się na odpoczynek, a samego króla miejscowa ludność miała szczodrze ugościć.

Kapliczka znajduje się na prywatnej posesji i pochodzi z 1913 r. Ma dwuspadowy dach kryty dachówką W dachu sygnaturka. W środku obraz Matki Dobrej Nadziei a po bokach figury Matki Bożej i Chrystusa Króla. Obiekt jest o wysokiej wartości zabytkowej, odbywają się uroczyste msze odpustowe w dniu Wniebowstąpienia Pańskiego.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.079926, 18.786240[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Kociewie logo

Patroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.