Grzegorz Kur

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14305″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż przydrożny na Obozowej”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Grzegorz Kur” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Na rogu Prymasa Tysiąclecia i Obozowej w warszawie, stoi na niewielkim wzniesieniu, drewniany krzyż. Poniżej figury Jezusa, zamontowana jest skrzynkowa kapliczka z figurą Matki Boskiej, którą w 2013 r. skradziono.

Obecnie jest to inna figura.

Trudno ocenić ile lat stoi on w tym miejscu, ale prawdopodobnie był on tam przed 1916, kiedy to tereny osady Koło włączono do Warszawy i nastąpił gwałtowny rozwój tej części miasta. Obecny krucyfiks z dużą figurą Chrystusa wymieniono przed kilkoma latami.

Niedawno inwestor biurowca na tyłach krucyfiksu, odnowił go i uporządkował teren wokół niego.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

52.247219, 20.957869[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.