Bożena Ciesielska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”13399″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka we wsi Wólka gmina Skępe”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Bożena Ciesielska” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Wieś Wólka znajduje się w gminie Skępe. Jest czasem zwana Dużą Wólką w odróżnieniu od Małej Wólki, która także znajduje się w gminie Skępe w powiecie lipnowskim w woj. kujawsko-pomorskim.

Można powiedzieć, że ta kapliczka z ludową figurą Matki Boskiej Skępskiej jest przykładem jak mieszkańcy wsi dbają o zabytkowy obiekt. W oszklonej prostokątnej niszy znajduje się drewniana rzeźba, która niedawno była odnowiona. Na kapliczce widnieje napis:

O MARYJO SKĘPSKA MÓDL SIĘ ZA NAMI.

Kapliczka o konstrukcji czworobocznej ma gwiaździsty daszek powstały ze skrzyżowania dwóch daszków dwuspadowych. Całość ogrodzona tradycyjnym drewnianym płotem.

Kapliczka została postawiona w hołdzie Matce Boskiej Skępskiej.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

52.8907527, 19.4190725[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.