Bożena Ciesielska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12337″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka we wsi Huta w gminie Skępe”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Bożena Ciesielska” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Ta kapliczka w samym centrum wsi Huta pochodzi z 1926 r. Należy do najstarszych zachowanych obiektów w gminie Skępe.

Jest zlokalizowana obok budynku OSP w Hucie. Łatwo do niej trafić, gdyż z daleka widać syrenę OSP. W oszklonej niszy znajduje się figurka Matki Boskiej – z rozłożonymi rękoma (Matka Boska Niepokalana). Całość obiektu jest wykonana z betonu. W górnej części widoczny krzyż z pasyjką. Kapliczka jest ogrodzona tradycyjnym drewnianym płotem.

Miejsce zadbane przez mieszkańców wsi Huta. Niestety, jest ich coraz mniej…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/GUctY5uzkwDc2x1AA[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_JTNDaWZyYW1lJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZ29vZ2xlLmNvbSUyRm1hcHMlMkZlbWJlZCUzRnBiJTNEJTIxMW0xOCUyMTFtMTIlMjExbTMlMjExZDg4ODMuNjczMTE1MjIzODElMjEyZDE5LjM1MjQzNzE0MzQ5NzI0OCUyMTNkNTIuODA3NjA0MjAzNjg5NSUyMTJtMyUyMTFmMCUyMTJmMCUyMTNmMCUyMTNtMiUyMTFpMTAyNCUyMTJpNzY4JTIxNGYxMy4xJTIxM20zJTIxMW0yJTIxMXMweDAlMjUzQTB4MCUyMTJ6TlRMQ3NEUTRKekUzTGpnaVRpQXhPY0t3TWpFbk16Z3VNQ0pGJTIxNWUwJTIxM20yJTIxMXNwbCUyMTJzcGwlMjE0djE1NjY4OTQ5MTg0NTklMjE1bTIlMjExc3BsJTIxMnNwbCUyMiUyMHdpZHRoJTNEJTIyNjAwJTIyJTIwaGVpZ2h0JTNEJTIyNDUwJTIyJTIwZnJhbWVib3JkZXIlM0QlMjIwJTIyJTIwc3R5bGUlM0QlMjJib3JkZXIlM0EwJTNCJTIyJTIwYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuJTNEJTIyJTIyJTNFJTNDJTJGaWZyYW1lJTNF”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.