Bożena Ciesielska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12280″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka we wsi Gorzeszyn w gm. Skępe”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Bożena Ciesielska” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Kapliczka została zbudowana przez mieszkańców Gorzeszyna w 2015 r. Powstała w miejscu, w którym stał betonowy krzyż. Jest usytuowana w pobliżu gospodarstwa rolnego – jest to ważna informacja, ponieważ gospodarze przeciągnęli wąż, którym podlewają rośliny rosnące wokół kapliczki. W oszklonej dużej wnęce umieszczono figurę Matki Boskiej Skępskiej.

Na stosownej tablicy podano następującą informację:

KRÓLOWO MAZOWSZA I KUJAW, O SKĘPSKA PANI, PROSZĄ CIĘ TWOI PODDANI, BŁOGOSŁAW NASZĄ KRAINĘ, WSPIERAJ TWÓJ NARÓD WIERZĄCY. 2015 r.

Kapliczka stoi przy drodze łączącej Hutę i Źródła po lewej stronie, jadąc od Huty.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/ReqQyNRWR4DWs7NF8[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
misisterstwo klimatu i Środowska
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.