Bożena Ciesielska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”11622″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka we wsi Bógzapłać”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Bożena Ciesielska” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Figurka we wsi Bógzapłać w gminie Skępe.

Sama nazwa wsi Bógzapłać budzi zainteresowanie. W gminie Skępe znajduje się też wieś Boguchwała. Figurka, o której napiszę, jest usytuowana na granicy dróg: jedna wiedzie do wsi Sarnowo, druga do wsi Radziochy. Według relacji ustnej sprzed 10 lat w figurce była umieszczona rzeźba Matki Boskiej Skępskiej. Obecnie w niszy znajduje się figurka Matki Boskiej. Drewniany płot mieszkańcy zastąpili metalowym. Dolną kondygnację zabezpieczono klinkierem. Czworoboczna kapliczka składa się z dwóch kondygnacji, posiada gwiaździsty daszek i stożek będący wspólnym wierzchołkiem oraz metalowy ozdobny krzyżyk na szczycie. Obiekt jest zadbany. Przydrożna kapliczka pełni rolę drogowskazu.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/uqF2zP6aFViTnaNZ7[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.