Bożena Ciesielska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”11346″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka słupowa w Sarnowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Bożena Ciesielska” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Kapliczka słupowa z Matką Boską Skępską w Sarnowie.

Kapliczka w miejscowości Sarnowo (gm. Skępe) należy do bardzo rzadko spotykanych na naszych terenach kapliczek słupowych. Cechą wyróżniającą tę szafeczkową figurkę jest umieszczona w niszy ludowa rzeźba Matki Boskiej Skępskiej. Czy wyrzeźbił ją ktoś należący do znanego rodu Miłkowskich, nie wiadomo. W rodzinie Miłkowskich rzeźbiły także kobiety. Jaka była intencja postawienia tej figurki, nie wiem?

Prostokątna szafeczka została przykryta dużym drewnianym dwuspadowym daszkiem zwieńczonym drewnianym krzyżykiem. Wnękę zamykają szklane drzwiczki na haczyk. O tej porze roku, czyli wczesną wiosną, przydrożna kapliczka jest dobrze widoczna. Teren, na którym ustawiono figurkę, należy obecnie do prywatnego właściciela. Warto wybrać się do Sarnowa, aby zobaczyć ten rodzaj kapliczki.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/bBD2doBfQ5S2[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.