Andrzej Szutowicz

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14187″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Ceglana kapliczka w Barnowcu”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Andrzej Szutowicz” size=”h2″][vc_column_text]Majątek w Barnowcu posiadali: Heinrich Ernst Jakob von Puttkamer zmarł 03.11.1871 r. w Barnowcu i jego żona Luitgard Agnes von Glasenapp zmarła w Barnowcu 05.09.1863 r.

Oboje byli rodzicami Johanny von Puttkamer żony kancelarza Ottona von Bismark, która urodziła się w pobliskim Wiatrołomie po czym do ślubu z Bismarckiem w Kołczygłowach mieszkała w Barnowcu. Rodzice jej a teściowie kanclerza spoczywają w parku pałacu w Barnowcu.

Na ich mogile stoi katolicka kapliczka ceglana. Wstęp na terna parku jest zabroniony. Stąd taka jakość zdjęcia robionego zza ogrodzenia.[/vc_column_text][vc_column_text]Współautor: Dariusz Matosek[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

54.218501, 17.234852[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.