Andrzej Szutowicz

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”14146″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Barnowcu”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Andrzej Szutowicz” size=”h2″][vc_column_text]Barnowiec – wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Kołczygłowy.

Krzyż drewniany usytuowany w środku wsi przy drodze Barnowo – skrzyżowanie z drogą 209 – Łubno.

Wykonany został w 2009 r. w miejscu gdzie stał krzyż z 1947 r. Obok krzyża kapliczka z figurką MB i popiersiem św. Jana Pawła II. Całość otoczona jest metalowym parkanem. We wsi znajduje się XVII-wieczny pałac, była własność rodziny von Puttkamer (teściów Żelaznego Kanclerza) i rodziny von Bismarck. W przypałacowym parku znajduje się grób rodziców żony Otto von Bismarcka, Johanny von Puttkamer.[/vc_column_text][vc_column_text]Współautor: Dariusz Matosek[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

54.214214, 17.234898[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.