Andrzej Kozicki

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”11452″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Frasobliwy z Dobrskiej Skarpy”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Andrzej Kozicki” size=”h2″][vc_column_text]Frasobliwy z Dobrskiej Skarpy (gmina Wilków, Lubelskie).

Nieznany artysta ludowy wyrzeźbił i umieścił Chrystusa Frasobliwego na brzozie rosnącej na szczycie Skarpy Dobrskiej.

Skarpa Dobrska jest rezerwatem przyrody położonym pomiędzy wsiami Dobre i Podgórz. Wspinaczka na szczyt jest dość mozolna (w jej trakcie możemy podziwiać panoramę Kazimierza nad Wisłą, Janowca), ale w nagrodę czeka nas zapierający dech widok na dolinę Wisły.

Jest całkiem prawdopodobne, że ktoś zauroczony i natchniony rozpościerającym się u jego stóp widokiem wyrzeźbił Frasobliwego.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

51°16′52.0″N, 21°53′28.3″E[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.