II Edycja Konkursu

Wyróżnione prace 1. kwartału

Juniorzy

Seniorzy

Opinia Jury:

W kategorii juniorów Jury postanowiło wyróżnić Paulinę Łucję Iwanowską za Matkę Boską Skalską z dnia 14.05 (za wyjątkowo ciekawy i oryginalny obiekt) oraz Jolantę Placek za krzyż w Milikowicach z 10.04 (ze względu na wyjątkową urodę zdjęcia).

Opinia Jury:

W kategorii seniorów wyróżniamy Janinę Bielę, która nadesłała kilka bardzo ciekawych i godnych nagrodzenia propozycji, za kapliczkę – obelisk w Rąbinie z 7.05 (obiekt wyjątkowej urody, o ciekawej historii i wymowie teologicznej).

Drugim wyróżnionym przez Jury uczestnikiem konkursy jest znany nam Roman Jagoda, nie za MB Passawską, w której wspomina o naszej wycieczce z laureatami I edycji, ale za Słup graniczny – kapliczka w miejscowości Biskupice Radłowskie (za wyjątkowo ciekawy obiekt i przypomnienie jego historii).

Kapliczki leśne

Kapliczki na Kociewiu

Kapliczki wzdłuż torów

Opinia Jury:

W kategorii kapliczek leśnych Jury wyróżnia Piotra Powroźnika za nadrzewną „Bożą Mękę” w parafii Jagiełły z 12.06 (za odkrycie b. ciekawej historii tego obiektu).

Opinia Jury:

W kategorii kapliczek na Kociewiu możemy wyróżnić Adama Murawskiego za kapliczkę we wsi Lalkowy z 29.05 (za ciekawą architekturę i dzieje).

Opinia Jury:

W kategorii kapliczki wzdłuż torów Jury wyróżnia Adama Murawskiego za kapliczkę w Zajączkowie Tczewskim.