Pożegnanie Wojciecha Wełnickiego

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space][vc_single_image image=”12892″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”link_image”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text css=”.vc_custom_1588163776365{margin-right: 40px !important;margin-left: 40px !important;}”]

Wojciech Wełnicki – Artysta Fotografik

Studiował w Łódzkiej Szkole Filmowej, absolwent Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Artysta fotografik, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików.
Wykładał w Policealnym Studium Fotografii. Współpracował z Wydziałem Kultury Dzielnicy Warszawa-Ochota; prowadził autorskie wykłady dla młodzieży licealnej i  studenckiej.
Współpracował z wydawnictwem Sztuka Polska – dokumentacja rzeźby.

Autor wielu wystaw fotografii, m. in.: Strofy o cmentarzu żydowskim, Pociąg do sztuki, Obcy wśród swoich – swój wśród obcych, W poszukiwaniu kobiety – za kratami, Ponad czasem. Współautor zdjęć do albumów fotograficznych. W latach 2003 – 2015 współpracował z polską edycją magazynu modowego „ELLE”. Prowadził własne studio reklamowo-modowe.

Z Fundacją Chaber Polski był związany od pierwszej edycji konkursu Kapliczki, Krzyże i figury przydrożne. Był jurorem, krytykiem i orędownikiem konkursu. Z pasją fotografował wszystkie spotkania, gale i wystawy Fundacji.

Od jakiegoś czasu cierpiał z powodu choroby odbierającej mu sprawność fizyczną. Mimo to stawiał się na czas wszędzie gdzie był potrzebny. Mistrzowsko, bezszmerowo obserwował otoczenie i… fotografował.

Pracował nad przygotowaniem serii wystaw, które planowaliśmy razem z Fundacją Chaber Polski zrealizować  w niedługim czasie.

Nagła śmierć zasmuciła nas bardzo i przerwała wspólne plany.

Z żalem żegnamy naszego  Wojtka.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.