Mirosław Szostak

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”12618″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Św. Katarzyna z Kamieńca Ząbkowickiego”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][title text=”Autor: Mirosław Szostak” size=”h2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Dworzec PKP, dziś chyba zapomniany, takie są moje pierwsze wrażenia. Kiedyś zapewne tętniło tu życie… Myślę że był tu znaczący węzeł przeładunkowy, towarowy. Te czasy już dawno przeminęły. Dziś sporadycznie przejeżdżają pociągi pasażerskie i towarowe.

To tu pod wierzbą trochę przysłonięta jest kapliczka św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy i podróżnych. Cokół dwustopniowy. Na górnym płaskorzeźba święta Katarzyna obejmująca podróżnika. Na dolnym cokole napis:

PATRONKO NASZA CZUWAJ NAD PODRÓŻUJĄCYMI

Zarówno kapliczka jak i dworzec teren oczekują na remont i lepsze czasy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

50.5363000, 16.8993000

[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.