Zygmunt Dziedziński

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7913″ img_size=”700×600″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Rzepkach”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka z czerwonej cegły

Rzepki, gm. Czarnocin, pow. piotrkowski, woj. łódzkie.

Murowana kapliczka przydrożna, zbudowana z czerwonej , klinkierowej cegły. W okazałej zaszklonej niszy znajduje się figura Matki Boskiej.

Kapliczka ufundowana została we wrześniu 2003 r. przez Jadwigę i Pawła Święcickich. Ci sami fundatorzy we wrześniu 2015 r. postawili obok kapliczki pomnik św. Jana Pawła II- ku czci Jego beatyfikacji przez papieża Benedykta XVI.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.