Zygmunt Dziedziński

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7551″ img_size=”500×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Barkowicach Mokrych”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Polna kapliczka słupowa

Barkowice Mokre, gm. Sulejów, pow. piotrkowski, woj. łódzkie.

Przydrożna, polna kapliczka słupowa, z czerwonej cegły stojąca w sąsiedztwie jeziora Sulejowskiego. Jest to kapliczka czterokondygnacyjna, wybudowana przez mieszkańców wsi w roku 1935 na chwałę Bogu.

W poszczególnych kondygnacjach po obu stronach kapliczki umieszczone są obrazy świętych. W dolnej części kapliczki znajduje się okazała tablica pamiątkowa poświęcona poległym żołnierzom Armii Krajowej.

Wieś Barkowice Mokre była bazą oddziałów partyzanckich AK w okresie II wojny światowej. Tablicę ufundowali w 1998 r. mieszkańcy gminy jak również koledzy ze Światowego Związku Żołnierzy AK.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.