Zygmunt Dziedziński

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5837″ img_size=”300×500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Ciebłowicach Dużych”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Krzyż na kopcu Kościuszki

Ciebłowice Duże, gm. Tomaszów Mazowiecki, woj. Łódzkie.

W rezerwacie leśnym Sługocice, na niewielkim kopcu, zwanym Tadeusza Kościuszki, stoi metalowy krzyż, który pierwotnie był drewniany.

Kopiec usypany był w 1929r. rękoma dzieci szkolnych na pamiątkę wypędzenia nieprzyjaciół z Polski w 1920r.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.