Zygmunt Dziedziński

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8178″ img_size=”500×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Białobrzegach”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka z piękną figurą

Tomaszów Mazowiecki – Białobrzegi, woj. łódzkie.

Kamienna kapliczka z piękną figurą Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, stojąca przy ulicy Gminnej w pobliżu drewnianego kościoła pw. św. Marcina. Postawiona została w roku 1926, przez mieszkańców ówczesnej wsi Białobrzegi- małżeństwo Stanisława i Anny Woickich. Odnowiona w sierpniu 2017 r. przez właściciela posesji na której stoi – pana Andrzeja Rudolfa.

Motto kapliczki:

Królowo Korony Polskiej błogosław ojczyźnie naszej

jest prośbą mieszkańców po zakończeniu przewrotu majowego w 1926 r.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.