Zenon Wijata

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8292″ img_size=”700×500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Droga Krzyżowa k. Rymanowa”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Krzyż otoczony legendą

Jedna ze stacji Drogi Krzyżowej jakie są rozmieszczone wzdłuż drogi i ścieżki na Klimkówkę, w okolicach Rymanowa Zdroju. Klimkówka to miejsce usytuowania drewnianego kościółka pw. Świętego Krzyża. Znajduje się w nim niezwykły krzyż, otoczony legendą i cudami jakie się działy ze sprawą tego krzyża i wody ze źródełka wypływającego obok kościółka. Idąc tym szlakiem, tuż obok stacji Drogi Krzyżowej stał pozostawiony na łące przez rolnika traktor z kosą mechaniczną.

Taki obraz od razu przywołuje słynne motto Benedyktynów ORA ET LABORA – módl się i pracuj. Motto szczególnie mocno brzmi w tych okolicach, gdzie przechodząc drogą przez wioski, widać że praktycznie każdy budynek mieszkalny posiada na frontonie wnękę z kapliczką, najczęściej z figurą Matki Bożej lub kapliczkę postawioną w zadbanym ogródku przed domem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.