Teresa Górecka

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8665″ img_size=”700×550″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Koczargach Nowych”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka przy głównej drodze

Kapliczka w Koczargach Nowych ul. Warszawska 483.

Kapliczka pochodzi z 1 połowy XX wieku. Usytuowana jest przy głównej drodze prowadzącej do Warszawy, stanowi świadectwo wiary społeczności Koczarg Nowych. Zielone pola uprawne stanowią piękne tło dla obrazu Matki Boskiej, umieszczonego w niebieskiej, murowanej bryle kapliczki, zwieńczonej metalowym krzyżem.

Miejsce to wciąż przyciąga ludzi, którzy pragną swoją modlitwą podziękować za okazane łaski, prosić o wsparcie, którzy potrzebują chwili zadumy lub po prostu potrzebują odciąć się choć na chwilę od pędu współczesnego świata.

Światowe Dni Młodzieży były doskonałą okazją, aby przy kapliczce mogli pomodlić się również pielgrzymi z dalekich Filipin.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.