Stanisława Majda-Gulgowska

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5252″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kamienna kapliczka”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Szlakiem brzączowickich kapliczek

Jeżeli myślicie, że to koniec, to się mylicie. Stojąc pod strażnicą i patrząc na wschód, wśród lip dostrzegamy ostatnią już w tej części wsi kapliczkę przy szkole podstawowej.

Ufundowana 22 VI 1933 roku przez Jana i Magdalenę Manieckich. Kamienna kapliczka z metalowym daszkiem przedstawia Matkę Boską Różańcową, ochronioną szkłem, a niżej Św. Teresa Od Krzyża.

W lecie zawsze udekorowana kwiatami, a nad nią wieloletnie lipy, wśród których „gwarzą” roje pszczół, wszak od ich pracowitości  i brzęczenia wzięła nazwę miejscowość. To była kolejna kapliczka, przy której zbierali się mieszkańcy na majówkę.

Przepięknie  i z wielkim zaangażowaniem prowadził te modlitwy i śpiewy najpierw dziadek naszego obecnego kapelmistrza orkiestry, a potem ojciec… (Kapliczka 09)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
misisterstwo klimatu i Środowska
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.