Ryszard Twaróg

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5568″ img_size=”500×800″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w osiedlu Gwizdówka”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka z drewnianym płotkiem

Kapliczka słupkowo-szafkowa, stoi na posesji Danuty Wikar z osiedla Gwizdówka, przy drodze Zagrody.

Ufundowana przez Jana Srokę z osiedla Gwizdówka w 1985 roku. W 2013 roku została przebudowana na metalową. Daszek dwuspadowy, kryty blachą, zwieńczony metalowym krzyżem. Ogrodzona drewnianym płotkiem. Wewnątrz figura gipsowa Matki Boskiej Majowej.

Według przekazu rodziny, wymieniony fundator wyjechał w pole wozem, którego siłą zaprzęgową był koń. W pewnej chwili z niewiadomych przyczyn, przestraszony pędził przez pole z dużą prędkością. Poważnie zagrożone było życie rolnika. Jednak uniknął nieszczęścia.

Przy kapliczce odbywają się nabożeństwa majowe.

Opiekunowie: Danuta Wikar (córka fundatora)

Intencja. Dziękczynienie za uratowanie życia

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.