Ryszard Twaróg

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5561″ img_size=”600×800″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figura w osiedlu Markówka”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figura Serca Jezusowego

Figura Serca Jezusowego przy drodze głównej, na posesji Anny i Adama Sołtysów w osiedlu Markówka.

Ufundowana w 1947 roku przez Szczepana Sołtysa (dziadka Adama). Poświęcona w 1948 roku. Płaskorzeźba wykonana z kamienia piaskowego przez Andrzeja Kwiatkowskiego. Posadowiona na prostokątnym, ogzymsowanym postumencie. Rzeźba przedstawia Pana Jezusa w postawie stojącej, z prawą ręką lekko uniesioną do góry, jak do błogosławieństwa.

W lewej trzyma serce oddając go Wiernym. Całość figury wykonana z jednej bryły kamienia. Rzeźba wokół postaci, w oprawie ozdobnej, przypominający kształtem grotę.

Intencja. Podziękowanie za szczęśliwy powrót fundatora z I wojny światowej oraz przeżycie trudnego okresu okupacji niemieckiej

Opiekunowie: jak ww. właściciele[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.