Ryszard Twaróg

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5594″ img_size=”400×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w osiedlu Goryczki”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka na postumencie

Kapliczka szafkowo-słupkowa na posesji Genowefy i Krzesława Woźniaków w osiedlu Goryczki. Słupek betonowy, ogzymsowany, posadowiony na postumencie. Górna część słupka także ogzymsowana. Na nich figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem, w oszklonej szafce z trzech stron, zwieńczona krzyżem.

Ufundowana z początkiem XX wieku przez Elżbietę i Piotra Florków dla upamiętnienia tragicznie zmarłej 11letniej córki Agnieszki.

Według podań osób starszych z rodziny, dziewczynka pasła konia na pastwisku. W obawie, aby jej nie uciekł, owinęła powróz wokół ręki. Spłoszony koń pociągnął ją po kamienistej drodze w kierunku domu.

Intencja. Upamiętnienie tragicznej śmierci Agnieszki

Opiekunowie: Elżbieta Florek i ww. właściciele

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.