Roman Jagoda

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10163″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka dwustronna”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]W Nowem (pow. Świecie) na Kociewiu, przy ul. Wiatracznej przy Myśliwskiej znajduje się Skwerek Miłosierdzia Bożego a na nim nietypowa kapliczka. Obok tablica z taką informacją:

W hołdzie Uwielbienia Nieskończoności Miłosierdzia Bożego oraz na cześć Matki Bożej Miłosierdzia, św. Faustyny, apostołki Miłosierdzia i Sługi Bożego Jana Pawła II, kapliczkę wzniosła Akcja Katolicka z udziałem parafian.

Nowe n/W, dn. 23.10.2006 r.

Zdjęcie i podany wyżej opis w zasadzie wyjaśniają wszystko ale nie sposób wspomnieć, że teren skwerku jest bardzo zadbany i czysty. Pan Jezus i Matka Boża przedstawieni w kapliczce wykonani są z malutkich elementów terakoty, co oddaje trud wykonawców tego dzieła.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

53.651858 N 18.729527 E[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.