Roman Jagoda

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7535″ img_size=”700×500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Adamowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka z drewnianą rzeźbą

Kapliczka w Adamowie (pow. Końskie, gm. Smyków)

Przy drodze biegnącej przez wieś stoi taka oto piękna, stara kapliczka. Zaciekawiła mnie i zastanawia nadal jej nietypowy, oryginalny kształt. Może ten kamień służył kiedyś do innych celów, może był to jakiś słup graniczny?

Może dopiero później ktoś wykuł w nim wnękę, umieścił w niej drewnianą rzeźbę Chrystusa Frasobliwego i postawił jako kapliczkę?[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.