Roman Jagoda

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10504″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż Brylińskiego w Grabowie n. Prosną”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Grabów n/Prosną to 2-tysięczne miasteczko w Wielkopolsce w pow. ostrzeszowskim. Przy kościele Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i św. Mikołaja stoi krzyż.

Jest to a właściwie był unikalny, kilkunastometrowy krzyż wykonany przez Pawła Brylińskiego. Przytwierdzone doń były figury w ilości 12 sztuk. A oprócz figury Chrystusa były tam figury świętych, aniołów i scena z raju. Teraz nie ma tam żadnej oryginalnej rzeźby a te zabytkowe przechowywane są we wnętrzu świątyni.

Jak powiedział mi proboszcz tej parafii, rzeźby wymagają renowacji i cały czas zbierane są fundusze na ten cel.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

51.505973 N 18.120012 E[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_JTNDaWZyYW1lJTIwc3JjJTNEJTIyaHR0cHMlM0ElMkYlMkZ3d3cuZ29vZ2xlLmNvbSUyRm1hcHMlMkZlbWJlZCUzRnBiJTNEJTIxMW0xOCUyMTFtMTIlMjExbTMlMjExZDcyNjcuNzYwODE0MDA4NTM0JTIxMmQxOC4xNjc2NTA2MDk5NTQyNDQlMjEzZDUxLjU1MTMyNjQ1NDYzMzUyNSUyMTJtMyUyMTFmMCUyMTJmMCUyMTNmMCUyMTNtMiUyMTFpMTAyNCUyMTJpNzY4JTIxNGYxMy4xJTIxM20zJTIxMW0yJTIxMXMweDAlMjUzQTB4MCUyMTJ6TlRIQ3NETXpKekExTGpBaVRpQXhPTUt3TVRBbk1qa3VNQ0pGJTIxNWUwJTIxM20yJTIxMXNwbCUyMTJzcGwlMjE0djE1MzY1MjU1MzA1NjElMjIlMjB3aWR0aCUzRCUyMjcwMCUyMiUyMGhlaWdodCUzRCUyMjQ1MCUyMiUyMGZyYW1lYm9yZGVyJTNEJTIyMCUyMiUyMHN0eWxlJTNEJTIyYm9yZGVyJTNBMCUyMiUyMGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbiUzRSUzQyUyRmlmcmFtZSUzRQ==”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.