Roman Jagoda

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10243″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka przy stacji PKP”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]W Koluszkach, znanym węźle kolejowym, w pobliżu peronu IV, na rogu ulicy Kolejowej i Ludowej, stoi kapliczka Maryjna. Musi ona być mocno związana z koleją bo widać tu symbol kolejarskiej braci, jest też zestaw kołowy od wagonu, fragment toru i płozy hamulcowe.

Jeszcze pięć lat temu na tym samym postumencie stała inna figura, mianowicie Matki Bożej z Dzieciątkiem. Teraz (sierpień 2018) postument jest ten sam, z kolejowymi akcentami, ale Matka Boża inna i sprawiająca przygnębiające wrażenie. Jest pozbawiona dłoni a z Jej przedramion zieje przerażająca, czarna pustka. Jakiś wandal pozbawił figurę dłoni. Ale to było podobno w kwietniu!

Zastanawiam się, dlaczego do tej pory nikt nie zajął się uszkodzoną kapliczką? Niby teren wokół zadbany ale to w niczym nie zaciera pierwszego, smutnego wrażenia. Może jeden z patronów naszego konkursu sprawi, że kapliczka wróci do wyglądu sprzed kilku miesięcy?…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

51.742540 N 19.819778 E[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.