Piotr Parzychowski

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”9328″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Przydrożne kapliczki Przeradowo”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Kapliczka znajduje się tuż za wsią Przeradowo gm. Szelków, przy zabudowaniach Państwa Jabłońskich. Umieszczona jest pniu starej topoli, która dawno temu spłonęła od uderzenia pioruna, a kapliczka nie uległa zniszczeniu. Usytuowana jest ona przy skrzyżowaniu leśnych dróg prowadzących nad rzekę Narew i rzekę Orzyc.

Corocznie odbywają się przy niej nabożeństwa majowe. Widziałem bardzo wiele pięknych kapliczek ale ta dzięki swej prostocie i skromności wzbudza moją sympatię. Za każdym razem gdy obok niej przechodzę, zatrzymuję się, wyciszam i czuję, że staję się lepszy, inny. Ma w sobie jakąś magiczną moc i siłę. Mieszkańcy mówią, że była ona tam zawsze. Urzekła mnie jej skromność i prostota.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

Zabudowania Państwa J., Przeradowo 31[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.