Piotr Domagała

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”10532″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w Sędziejowicach”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”40px”][vc_column_text]Dawniej we wsi Sędziejowice były trzy jednakowe krzyże. Najstarszy z nich postawiony został w roku 1897. Ufundowała go rodzina Kurasiewiczów. Przetrwała do dziś prawie w takim samym  kształcie. Drugi krzyż, przy ulicy Leśnej, obsadził Piotr Piasecki w 1939 r. Syn Piotra, Franciszek, wykopał na swoim polu kamień, który wykorzystał jako podstawę do wymurowania krzyża.

Kilka lat temu, z inicjatywy Krystyny Komorowskiej oraz mieszkańców Sędziejowic, kamienny postument zastąpiono murowanym z cegły, a kamień przewieziono na miejscowy cmentarz. Stoi tuż obok kaplicy cmentarnej.

Trzeci krzyż, niegdyś obok pani Brzeszczyńskiej, już nie istnieje.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_message message_box_color=”sky”]

Lokalizacja kapliczki:

https://goo.gl/maps/95s9TXJdvip[/vc_message][vc_gmaps link=”#E-8_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”][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.