Marzanna Mastalerz

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5737″ img_size=”800×600″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczki w Kapliczkowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczkowo w zagajniku

Kapliczkowo-Dubie (woj. Łódź, pow. Bełchatów, gmina: Szczerców, wieś: Dubie, obok drogi wojewódzkiej nr 480)

W to piękne, nastrojowe, refleksyjne miejsce trafiłam jako uczestniczka wycieczki krajoznawczej. Twórcą Kapliczkowa jest pan Bernard Zboiński. W jednym miejscu, w leśnym zagajniku znajdziemy ponad 200 kapliczek wykonanych z różnorodnych materiałów i o różnorodnym charakterze.

Wszystkie te kapliczki wykonał ich właściciel. Jak nas poinformował jego celem jest stworzenie tylu kapliczek, ile dni liczy rok. Pan Zboiński kolekcjonuje też stare przedmioty. Na mnie ogromne wrażenie wywarły stare, piękne cmentarne krzyże oparte o ogrodzenie Kapliczkowa.

Więcej informacji o tym ciekawym człowieku i jego pasjach znajduje się w czasopiśmie Ziemia Łódzka (Włodzimierz Wrzesiński, Świat Kapliczkowa, nr 11 (167) listopad 2015, str. 17) i na kilku stronach internetowych.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.