Marzanna Mastalerz i kpt. lot. Włodzimierz Koper-Koperkiewicz

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”4951″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Ogonowicach”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Przydrożny krzyż

Krzyż przydrożny we wsi Ogonowice (woj. Łódź, pow. Opoczno, gmina Opoczno),na posesji nr 83, koło tak zwanych „Szymankowych Ściegien”.

Według informacji zgromadzonych przez Włodzimierza Koperkiewicza w latach 1830-1832, w tym właśnie miejscu chowano zmarłych na cholerę. Na cmentarzu ofiar epidemii postawiono drewniany krzyż, który zastępowano kolejnymi.

Obecny, pięknie rzeźbiony wykonany jest z piaskowca.

Obok niego posadzono ozdobne rośliny.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.