Maria Król

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5519″ img_size=”700×700″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczka w osiedlu Golińskie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka na postumencie z płytek

Kapliczka słupkowo-szafkowa znajduje się na posesji Urszuli i Tadeusza Kaimów przy drodze rzecznej Czeczotki – Brodki, w osiedlu Golińskie.

Postawiona na dwuuskokowym postumencie z płytek. Ufundowana przez ww. właścicieli. Poświęcona w 2000 roku przez ks. Stanisława Bochniarza. Słupek w kształcie prostopadłościanu. Na ogzymsowanym słupku, szafka metalowa, oszklona, oświetlona. Daszek czworoboczny kryty blachą, zwieńczony sterczyną z ozdobnym krzyżem bez wizerunku.

Wewnątrz szafki, figura Pana Jezusa. Na słupku, pod ogzymsowaniem, obrazy Pana Jezusa i św. Faustyny z napisem na marmurze: „św. Faustyno, módl się za nami”. Kapliczka wykonana przez wyżej wymienionego właściciela.

Opiekunowie: jak wyżej.

Intencja. Prośba o zdrowie i błogosławieństwo dla rodziny[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.