Maria Król

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”5511″ img_size=”700×900″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Figurka w osiedlu Zieleńskówka”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figurka z kamienia piaskowego

Figurka stoi na posesji Janiny i Aleksandra Lisków w ogródku przed domem w osiedlu Zieleńskówka. Wzniesiona w 1942 roku przez Edwarda Szewczyka (ojca Janiny), wykonana z kamienia piaskowego przez Andrzeja Kwiatkowskiego na miejscu drewnianej figury z 1820 roku.

Krzyż z wypukłą oprawą i płaskorzeźbami Chrystusa, Matki Boskiej Bolesnej i Jana Ewangelisty na postumencie betonowym. Na wiosnę 2015 roku ww. . właściciele oddali figurę do renowacji oraz zmieniono jej miejsce posadowienia w bardziej widoczne.

Opiekunowie: jak ww. właściciele

Intencja. Prośba o szczęśliwe przetrwanie okupacji niemieckiej

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.