Kazimierz Gajek

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”6357″ img_size=”500×600″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Krzyż w Orzeszu”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Krzyż na zboczu wzgórza

Województwo śląskie, powiat Mikołów, miasto Orzesze, ulica Górka św. Wawrzyńca.

Krzyż na zboczu wzgórza kościelnego, wykonany w kamieniu, w stylu rokoka, usytuowany na wysokim czworobocznym cokole, pochodzi prawdopodobnie z połowy XIX w.

Jest jednym z piękniejszych w okolicy i jest bardzo charakterystyczny dla tego regionu kraju, przedstawiając kamienną postać Matki Bożej i świętych.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowi


misisterstwo klimatu i Środowska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi logo
Stowarzyszenie-Soltysi-Mazowsza logo

Partnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.