Kazimierz Gajek

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”7264″ img_size=”700×450″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Sanktuarium w Bujakowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Figury świętych i kapliczki

Kontynuuję poprzedni wątek i zapraszam nadal do jednego z najpiękniejszych ogrodów na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, do Sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki Środowiska Naturalnego w Bujakowie (koło Mikołowa). Zachwyci on każdego miłośnika przyrody i pasjonata drewnianych kapliczek. W Bujakowie, tuż przy XVI-wiecznym kościele p.w. św. Mikołaja, zobaczyć można ogród wyjątkowy. Figury świętych, ławeczki i kapliczki – wszystko to stanowi wyjątkowy klimat tego miejsca dla tych, którzy chcą przemyśleć swoje życie, zastanowić się nad jego sensem a pomogą mu w tym, oprócz kapliczek liczne tabliczki z ciekawymi sentencjami, które znajdują się w zakątkach hektarowego ogrodu a każda z nich przypomina nam i tym, że jesteśmy w miejscu, które służy przede wszystkim kultowi religijnemu.

W ogrodzie znajduje się domek duchownych pracujących w parafii, a także klasztor Sióstr Służebniczek. Na terenie ogrodu znajduje się ołtarz polowy, przy którym odprawiane są msze.

Zapraszam na mój blog

http://gdzieindziej-kazimierz.blogspot.com/2013/06/sanktuarium-matki-bozej-w-bujakowie.html

i prezentację na youtube

https://youtu.be/YMl70bzKkpg

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


WspierająPatroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.