Juliusz Grzelczak

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8264″ img_size=”450×600″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Malutka kapliczka w Łodzi”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczka skrzynkowa na drzewie

Kapliczki są nieodzownym symbolem polskiego krajobrazu. Często stojące samotnie wśród pól, przy drogach, te zadbane i zapomniane, każda z własną, inną intencją, historią. Są różne, od dużych i murowanych po malutkie zawieszone na drzewach.

Przy zbiegu ulic: Czackiego i Juliusza Ordona w Łodzi znajduje się malutka kapliczka typu skrzynkowego zawieszona na drzewie. O jej historii nie dowiedziałem się nic, dbają o nią okoliczni mieszkańcy osiedla o czym świadczą położone kwiaty i postawione znicze.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.