Juliusz Grzelczak

[vc_row][vc_column][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”8130″ img_size=”700×500″ alignment=”center” style=”vc_box_shadow_border” onclick=”link_image” css_animation=”appear” title=”Kapliczki w Sulejowie”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Kapliczki przy ul. Jagiełły

Przy ul. Władysława Jagiełły w Sulejowie stoją dwa obiekty małej architektury sakralnej – kapliczki. Pierwsza z nich znajduje się przy zbiegu w/w ulicy z ul. Grunwaldzką. Została wzniesiona w poł. XVIII w., w stylu domkowym, murowana, otynkowana, zwieńczona niewielkim krzyżem. Wewnątrz znajduje się postać św. Jana Nepomucena (informacja od napotkanego mieszkańca).

Druga znajduje się po przeciwnej stronie ul. Jagiełły. Jest to obiekt murowany, otynkowany, segmentowy z wnękami których znajdują się obrazy: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Szczyt kapliczki wieńczy metalowy krzyż. Obydwa obiekty są otoczone dbałością mieszkańców, o czym świadczą kwiaty i ich stan ogólny.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Podziel się z innymi


Partnerzy i patroni


Konkurs fotograficzno-faktograficzny na najlepsze zdjęcie polskiej kapliczki organizowany przez:


Wspierają


Związek Nauczycielstwa Polskiego

Kociewie


Patroni honorowiPartnerzy medialniPartnerzyOpiekun prawny konkursu


Piotr Ciszewski:

Nasza Kancelaria z prawdziwą przyjemnością wzięła na siebie opiekę prawną akcji społecznej Kapliczki Polskie. Z zainteresowaniem i pełnym zaangażowaniem będziemy czuwać nad przebiegiem tego Konkursu.

Piotr Demiańczuk:

W natłoku naszej prawniczej codzienności sporadycznie miewamy okazję pochylić się nad sacrum. Będzie to miła odmiana, czuwać nad przedsięwzięciem o charakterze kulturalnym, promującym piękno i historie naszego kraju.